ROZDELENÉ NEBO

ŠTÁTNE DIVADLO DRÁŽĎANY

O predstavení

On uteká za lepším životom na Západ, ona sa vracia do spravodlivého socializmu na Východ. Svetoznámy román o láske cez Berlínsky múr z pera kontroverznej autorky v predvedení vychádzajúcej nemeckej režisérskej hviezdy.

Najoslavovanejšia autorka Východu, Christa Wolf, napísala Rozdelené nebo v roku 1963. Mala 32 rokov a Berlínsky múr ju oddeľoval od Západu práve dva roky. Stále plná skúseností z robotníckej práce v továrni a plná viery v mladý socialistický režim v NDR však vložila medzi riadky ľúbostného príbehu ťažkosti života na východnej strane, kritiku nedostatku potravín, tyraniu vládnucej strany i vedúcich predákov v továrňach. Film, nakrútený podľa jej predlohy v roku 1964, sa zapísal do nemeckej kinematografie ako jedno zo 100 najdôležitejších diel storočia.

Súčasná adaptácia románu kedysi veľkej kandidátky na Nobelovu cenu pod taktovkou mladého nemeckého režiséra Tilmanna Köhlera patrí k tomu najzaujímavejšiemu z nemeckého divadla minulej sezóny. Strhujúca inscenácia o zaľúbencoch na dvoch stranách Berlínskeho múru s novými interpretáciami dôb minulých, no nedávnych, na scéne divadla metropoly východného Nemecka, Drážďan.

Inscenačný tím

Réžia Tilmann Köhler
Scéna Karoly Risz
Kostýmy Susanne Uhl
Hudba Jörg-Martin Wagner
Svetlo a video Michael Gööck
Dramaturgia Felicitas Zürcher

Obsadenie

Dievča Rita Seidel Lea Ruckpaul
Rita v nemocnici Ina Piontek
Rita Seidel dnes/Pani Herrfurth Hannelore Koch
Manfred Herrfurth Matthias Reichwald
Ernst Wendland Philipp Lux
RolfMeternagel/Schwarzenbach Ahmad Mesgarha
HerrHerrfurth/Kuhl Albrecht Goette
Husle Maria Stosiek

Ceny vstupeniek Kúpiť vstupenky

1.kategória 25 €
2.kategória 20 €
3.kategória 16 €
4.kategória 12 €
Študent, Dôchodca, Držiteľ preukazu ISIC, ITIC, Euro‹26, žiak zľava 50% na 3. a 4. kategóriu
ZŤP, ZŤPS --
---