BLÁZNOVE ZÁPISKY

ČINOHRA ŠTÁTNEHO DIVADLA KOTEHO MARJANISHVILIHO, TBILISI

v koprodukcii s EMILIA ROMAGNA TEATRO FONDAZIONE, MODENA

O predstavení

Kde sú hranice medzi skutočnosťou a snom? Vizuálne podmanivé, expresívne, humorné i fantazijné inscenovanie hry ruského klasika v súčasnom predvedení.

Keď Popriščin začal veriť, že je dedič španielskeho trónu, v hlave sa mu všetko zrazu rozjasnilo. Našiel svoju slobodu. V šialenstve. Veď ako inak môže prežiť malý človek vo svete preplnenom informáciami, udalosťami a stále sa meniacou realitou? Aké je miesto na zemi v hierarchii sveta pre takéhoto muža? Kde sú hranice medzi skutočnosťou a snom?

Vizuálne podmanivé, expresívne, humorné i fantazijné inscenovanie textu ruského klasika je odpoveďou na všetky otázky. Divadelné imaginatívne putovanie vnútorným svetom vízií hlavného hrdinu nesie v sebe to najlepšie z gruzínskej a talianskej hereckej tradície.

Metafora o bláznivom stave sveta v podaní jedného najvýznamnejších gruzínskych divadiel, ktoré hosťuje na festivaloch v USA, Indii, Izraeli, Taliansku, Číne, v Nemecku a má silné paralely s modernou spoločnosťou. V réžii Levana Tsuladzeho, jedného z najuznávanejších i najoceňovanejších režisérov gruzínskej divadelnej scény.

Inscenačný tím

Réžia, scéna Levan Tsuladze
Kostýmy Nino Surguladze
Hudba Zurab Gagloshvili
Choreografia Giorgi Margania
Asistentka réžie Nino Kalandadze

Obsadenie

Popriščin Massimo Scola
Eleonora Ana Vasadze
Leonardo Leonardo Lidi
Maggy Roberta De stefano
Crane Zura Berikashvili
Mavra Ana Grigolia
Ermolai Nika Kuchava
Kuzma Konstantine Roinishvili

Ceny vstupeniek Kúpiť vstupenky

Jednotná kategória 15 €
Študent, Dôchodca, Držiteľ preukazu ISIC, ITIC, Euro‹26, žiak --
ZŤP, ZŤPS --
---

Fotogaléria